Prema istraživanju Svjetskog ekonomskog foruma postoji pozitivna korelacija između ravnopravnosti spolova i razine kompetitivnosti pojedine države, BDP-a po stanovniku i položaju na Human Development Indexu.
Jedan od primarnih UN-ovih ciljeva za održivi razvoj sa svrhom napretka i boljitka društva u narednih 15 godina je postizanje rodne ravnopravnosti uz osnaživanje žena i djevojčica.
Veze između rodne ravnopravnosti te osnaživanja položaja žena i ekonomskog razvitka široko su prepoznate. Zadaća društva je osigurati ženama jednake prilike karijernog razvoja i napretka sa svrhom ekonomskog osnaživanja koje poduzetništvo nudi svima.
Rodna nejednakost u poduzetništvu prisutna je u svim dijelovima svijeta, a posljedica je mnogih prepreka i nejednakih uvjeta i prilika temeljenih na spolnim stereotipima i rodnim nejednakostima. UN-ov vodič o rodno odgovornoj nabavi ističe kako je 1/3 svih tvrtki u ženskom vlasništvu, ali od ukupnog iznosa potrošenog na dobavljače, na ženske tvrtke odlazi jedva 1%.
Razvijanje ženskog poduzetništva kroz odgovornu nabavu značajan je korak prema smanjenju rodnog jaza u poduzetništvu, istovremeno donoseći korist i nabavljačima. Tvrtke u ženskom vlasništvu značajno pridonose svjetskoj ekonomiji, stvarajući milijune radnih mjesta i potičući razvoj. Ali, njihov pun potencijal je uvelike zanemaren ili nedovoljno iskorišten.
Aktivnosti:
Svrha ovog projekta je kreiranje platformi koje potiču razvoj tvrtki u ženskom vlasništvu te isticanje priča uspješnih žena i priznanje njihovom doprinosa kako bi se pomoglo ženama u osnaživanju i osvještavanju svojih ambicija.